Wylewki anhydrytowe w lofcie bądź każdym wnętrzu
Podłoga jest jednym spośród najważniejszych elementów budowy. Częścią składową stanowiącą o jej trwałości jest wylewka. Dobrze zrealizowana wylewka musi być wolna od pęknięć, gładka, odporna na zabrudzenia a do tego względnie od razu schnąć.
W przypadku ogrzewania spod podłogi wylewka musi przekazywać ciepło instalacji grzejnej.
Doskonale równe i jednolite posadzki
Przewagą wylewki anhydrytowej jest niemal doskonale równa i jednolita nawierzchnia. Ciekła konsystencja wylewki anhydrytowej nadaje jej bezpośrednie właściwości samopoziomujące, co pozwala otrzymać idealnie proste a także jednolite powierzchnie. Przygotowanie wylewki jest bardzo łatwe. Nie zmusza do stosowania skomplikowanych narzędzi, dlatego można ją wykonać samodzielnie, redukując przy tym koszty prac budowlanych. Na płaszczyźnie wylewki anhydrytowej bynajmniej nie tworzy się warstewka spieku, innymi słowy nie wymaga ona specjalnego szlifowania.
Błyskawiczny czas realizacji
Wylewkę anhydrytową realizuje się szczególnie łatwo oraz szybko. Cykl konstrukcji apartamentów uległ w ostatnich latach znacznemu skróceniu. Zarówno deweloper jak i wykonawca poszukuje techniki, która ułatwia zrealizowanie zaplanowanego celu przy jak najszybszym terminie realizacji. Zastosowanie wylewki anhydrytowej przynosi możliwość przygotowania ogromnych nawierzchni w niedługim czasie a także przy zaangażowaniu stosunkowo niewielkich sumptów robocizny.
Krótki okres wysychania
Nadzwyczaj znaczącą zaletą charakterystyczną wszelkich wylewek anhydrytowych jest szybki okres suszenia. Zależny on jest od trzech głównych składników: gramatury wylewki, temperatury otoczenia a także rotacji powietrza. Wysokie właściwości wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych skutkują, iż jesteśmy w stanie wykonywać je w mniejszych warstewkach (na przykład. na warstwie styropianu wystarczy wyłącznie 35 mm). Wylewki anhydrytowe w rozróżnieniu od cementowych nie wymagają okresu konserwacji. Oznacza to, że zaraz po 2 dobach od wylania można dom wywietrzyć, tworząc przeciągi.
Reasumując, nieznaczna gramatura a także opcja relatywnie szybkiego wietrzenia sprawiają, że czas schnięcia wylewek anhydrytowych ulega gruntownemu skróceniu w zestawieniu do dawnych wylewek cementowych. W przypadku wylewek anhydrytowych przygotowanych na ocieplaniu podłogowym czas schnięcia robi się jeszcze szybszy, ponieważ już 7 dni licząc od przygotowania da radę uruchomić ogrzewanie (wylewki standardowe po 28 dobach). Mniejszy okres schnięcia wylewki oznacza sposobność szybszego zapoczątkowania prac wykończeniowych, innymi słowy ograniczenie czasu zakończenia prac budowlanych.