Home » budowa » Taśmy klejące – jaki rodzaj kupić?

Taśmy klejące – jaki rodzaj kupić?

Określenie taśmy klejące jest niezwykle ogólne i zapewne pod takim pojęciem można by było sklasyfikować ogrom ich modeli. Z naturalnych powodów zaprezentujemy tu jedynie te stworzone do zabezpieczania kartonów oraz różnych pudeł, zwane taśmami samoprzylepnymi pakowymi. Zaprezentowane poniżej informacje, mogą pomóc w wyborze rodzaju, który okaże się najbardziej doskonały pod względem jakościowym a także cenowym.

Fundamentalny podział oraz wykorzystanie taśm samoprzylepnych

WYKONANE Z AKRYLU – najpospolitsze taśmy klejące i najczęściej sprzedawane również u nas z racji na niedużą cenę. Podstawą jest tu hydrologiczny klej na bazie akrylu, który to doskonale zachowuje się przede wszystkim na płaskich oraz relatywnie śliskich powierzchniach (dokument, folia itp.). Zaprojektowane są do używania w temperaturach powyżej zera oraz wszędzie tam, gdzie bynajmniej nie jest wymuszana wytrzymałość na zawilgocenie.

TECHNOLOGIA HOT MELT – zastosowany klej, to syntetyczny kauczuk ewentualnie laboratoryjnie przebudowywany. Prócz większej opłaty, od taśm klejących wykonanych z akrylu rozróżnia je trochę mocniejsza siła spajania, lecz nie aż tak, by przelicznik jakości do ceny przyjąć za idealny. Są też dużo bardziej niepodatne na wodę ale także rekomenduje się używanie ich wyłącznie w plusowych temperaturach.

TECHNOLOGIA SOLVENT – są kosztowniejsze od powyżej wymienionych natomiast generują niezaprzeczalnie najwłaściwszy stosunek jakości do wartości. Najmocniejszą przyczepność zapewnia lep z naturalnego kauczuku, dzięki jakiemu doskonale działają tak na gładkich, jak i porowatych powierzchniach. Już po sklejeniu są niełatwo odrywalne oraz niepodatne na wilgoć. Niebagatelne znaczenie ma również fakt, iż da radę je stosować i absolutnie nie odrywają się choćby w minusowych temperaturach. Polecamy taki typ taśm klejących, szczególnie do plombowania kartonów.

Zanim wybierzesz i zamówisz – dobre wskazówki

Jeśli zmóżdżasz się nad wybraniem konkretnego wariantu taśm z klejem ewentualnie planujesz skorzystać z oferty zagranicznego producenta, zapoznaj się z poniższymi poradami:

Absolutnie nie kupuj taśm klejących marki NoName! – zazwyczaj bardzo tanie, niejasnego pochodzenia ewentualnie importowane prosto z Chińskiej Republiki Ludowej i najsłabszej jakości:

  • minimalny termin przydatności – błyskawicznie tracą właściwości
  • potrzeba oklejania dookoła całego pakunku – dwa razy wyższe zużycie
  • skleisz karton po południu natomiast rankiem odklejona taśma będzie tkwiła z boku
  • rzadko mają rzeczywiście taką długość, jak podawana
  • zamiast zaoszczędzić, faktycznie poniesiesz większe koszta + nerwy

Powered by Dragonballsuper Youtube Download animeshow