Home » budowa » Posadzki anhydrytowe w lofcie bądź mieszkaniu
posadzki anhydrytowe

Posadzki anhydrytowe w lofcie bądź mieszkaniu

Posadzka jest jednym spośród najistotniejszych elementów budowy. Częścią składową stanowiącą o jej trwałości jest wylewka. Odpowiednio zrobiona wylewka musi być pozbawiona pęknięć, równa, wytrzymała na obciążenia oraz relatywnie natychmiast schnąć.

W przypadku ogrzewania podłogowego wylewka musi przewodzić ciepło instalacji grzewczej.

Idealnie płaskie oraz jednolite posadzki

Korzyścią wylewki anhydrytowej jest prawie idealnie równa a także gładka powierzchnia. Płynna forma wylewki anhydrytowej nadaje jej faktyczne cechy samopoziomujące, co umożliwia otrzymać idealnie płaskie a także jednolite powierzchnie. Przygotowanie wylewki jest bardzo łatwe. Bynajmniej nie zmusza do używania specjalistycznych narzędzi, z tego powodu można ją wykonać samemu, ograniczając tym samym koszt prac budowlanych. Na płaszczyźnie wylewki anhydrytowej nigdy nie powstaje skorupa spieku, a co za tym idzie nie wymusza ona specjalnego wygładzania.

posadzki anhydrytowe

Szybki termin realizacji

Wylewkę anhydrytową realizuje się niesłychanie prosto i natychmiast. Etap budowy apartamentów uległ w ostatnich miesiącach wyraźnemu skróceniu. Zarówno deweloper jak i wykonawca szuka techniki, która gwarantuje spełnienie założonego celu przy jak najszybszym terminie realizacji. Użycie wylewki anhydrytowej daje opcję zrealizowania rozległych płaszczyzn w szybkim okresie czasu a także przy zaangażowaniu względnie niedużych nakładów robocizny.

Niedługi czas schnięcia

Nadzwyczaj ważną cechą charakterystyczną wszystkich wylewek anhydrytowych jest szybki okres schnięcia. Uzależniony on jest od 3 głównych faktorów: gramatury wylewki, temperatury pomieszczenia a także cyrkulacji powietrza. (Szacunkowe czasy schnięcia można poznać na stronie posadzki anhydrytowe wrocław)Dobre właściwości wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych sprawiają, że jesteśmy w stanie przygotowywać je w delikatniejszych warstewkach (dla przykładu. na powłoce styropianu starczy tylko trzy i pół milimetra). Wylewki anhydrytowe w rozróżnieniu od cementowych nigdy nie potrzebują periodu pielęgnacji. Przekłada się to na to, że zaraz po 2 dniach od wylania można mieszkanie wywietrzyć, tworząc przeciągi.

Reasumując, nieduża gramatura oraz sposobność względnie prędkiego wietrzenia sprawiają, że okres suszenia wylewek anhydrytowych ulega konkretnemu skróceniu w zestawieniu do tradycyjnych wylewek cementowych. W temacie wylewek anhydrytowych zbudowanych na ogrzewaniu podpodłogowym czas suszenia jest jeszcze krótszy, ponieważ już 7 dób licząc od wylania jest możliwość uruchomić nagrzewanie (wylewki tradycyjne po 28 dniach). Mniejszy czas wysychania wylewki oznacza sposobność spieszniejszego podjęcia prac okładzinowych, a co za tym idzie skrócenie czasu realizacji prac budowlanych.

Powered by Dragonballsuper Youtube Download animeshow