Home » biznes » Obklejanie pojazdu okleiną – jak to zrobić

Obklejanie pojazdu okleiną – jak to zrobić

Obklejanie pojazdów okleiną jest względnie świeżym na krajowym terenie zwyczajem na uchronienie i wymianę koloru lakieru. Największą popularność zdobyło pośród firm wykorzystujących dużą liczbę pojazdów jako metoda ujednolicenia aut tudzież umiejscowienia na nich treści reklamowych.
Zwiększająca się liczba zwykłych właścicieli aut decyduje się na oklejenie. Daje to niesamowite możliwości na gwałtowne transformacje, bez obligatoryjności zamawiania nowej farby na całe auto względnie samochodu elementy.

Korzyści oklejenia samochodu folią

Profitów z obklejenia pojazdu przy pomocy folii jest wiele. Jest to warstwa wysoce wytrzymała, ochraniająca lakier przed zarysowaniami. Sporo właścicieli aut decyduje się na tenże zabieg po zakupie nie używanego modelu wprost z salonu. Często dopłata za atrakcyjne wersje kolorystyczne jest nieracjonalnie kolosalna, natomiast w porównaniu z nakładami finansowymi wydanymi na folię oraz usługę montażu zupełnie nierentowna. Owa okleina ochrania lakier przed zniszczeniami: odpryskiwaniem, zadrapaniami, i ponadto płowieniem w efekcie oddziaływania promieni słońca. Jeżeli nie mamy określonej oczekiwanej barwy, możemy zdecydować się na folię bezbarwną, która stanie się zwyczajnie dodatkową powłoką na nowym lakierze. Oklejać można dodatkowo samochody z drugiej ręki, wtenczas okleina może spełniać rolę kamuflażu specjalnie dla już istniejących niedoskonałości lakieru. To jest fantastyczny sposób na odświeżenie stanu naszego auta.

Przychodzi tu ewidentna funkcja wizerunkowa. Osiągalna jest pełna mnogość kolorów i faktur folii samochodowych. Można przebierać w całej rozpiętości kolorów, najczęściej niedostępnych u sprzedawców samochodów. W sprzedaży są także wersje o wysokim połysku, matowe, w kolorze tzw. kameleonowym jakie to modyfikują kolor zależnie od miejsca obserwacji i powszechne powłoki naśladujące powłokę karbonową, dla przykładu do zaimplementowania na masce, osłonie lusterek względnie wyczynowym spoilerze. Dołożą ciekawego charakteru naszemu aucie.

Jak obkleić samochód okleiną?

Technika wyklejania okleiny koloryzującej jest dosyć kłopotliwa oraz wymaga trochę biegłości. O ile na dyskretnych elementach jeśteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie, to jeżeli postanawiamy zmienić kolor całego auta, zalecamy zgłosiść się do eksperta lub wybrać ofertę w specjalnym punkcie Protape. Pojazd powinien być na początku pieczołowicie oczyszczony ze wszelakich zanieczyszczeń zbierających się na samochodu lakierze. Powinno się je właściwie wypłukać i wyeliminować jakiekolwiek pozostałości płynu do mycia, kremów oraz pozostałych produktów użytych do jego mycia.

W jaki sposób dbać o samochód oklejony folią?

Okleina koloryzująca nie jest zbytnio kłopotliwa w eksploatowaniu. Nie wolno jej raptem wystawiać na zbyt mocne szorowanie oraz ochlapania ostrymi preparatami syntetycznymi i czyszczącymi. Poniekąd należy unikać myjni bezobsługowych. Okleinę da radę myć, przy użyciu myjki ciśnieniowej, szamponów, wosków. Dobrej jakości folia bynajmniej nie ulegnie odkształceniu ani ciemnieniu na słońcu.

Powered by Dragonballsuper Youtube Download animeshow